KUIDAS TEKIB VÕLUKUNST

Võlukunsti põhitoode on piltidega võlurõivad ehk valitud teise ringi leidudele (peamiselt särkidele ja pusadele) trükitud piiratud tiraažiga graafika. Allpool on kirjeldatud ühe tiraaži saamislugu teosest postipanekuni.

Teos

Senimaani on kogu võlukunsti trükigraafika loodud Eesti popsürrealistliku kunstiku Maria Evestuse maalide põhjal. Tänaseks on valminud graafika viieteistkümne maali põhjal, iga teost on trükitud keskmiselt 25-30 eset.
    
Maria Evestuse loominguga saab tutvuda tema ametlikul kodulehel mariaevestus.com

Digikavand

 Maalid on ühe- kuni kolmekihilisteks piiratud koloriidiga graafikateosteks ümber kujundanud teoste autor. Graafikas kasutatakse peamiselt Võlukunsti nelja brändivärvi, milleks on pihlakapunane, soe valge, mündiroheline ja must. See koloriit on korraga inspireeritud nii keskaegsetest gobeläänidest kui ka tänapäevastest trenditoonidest, luues kargelt sooja ja ajatu spektri.

Tihti võimaldavad kavandid ka variatsioone, toimides samahästi nii ühe- kui mitmekihilistena või annab nende puhul hiljem mängida käsitsi juurde tikitud/maalitud lisadetailidega.

                                                                                                                

Toorikute leidmine

Kuna Võlukunstile on oluline oma tegevusega maakera võimalikult vähe koormata, on trükiteoste baasiks olevad valmisriided hoolega valitud teise ringi poodidest ja muude järelturu kanalite kaudu.  Olemasolevate valmisrõivaste taaskasutus on otsimis- ja hoodlusprotsessi tõttu üsna töömahukas, ent samas oluliselt väiksema jalajäljega, kui näiteks uuest ökopuuvillast või moodsatest ümbertöödeldud materjalidest trükitoorikute tellimine, rääkimata muudest variantidest. See ei tähenda tingimata, et Võlukunsti graafikarõivaste puhul on tegu alati kantud riietega, kuna tihti leiame sel moel ka täiesti uusi, ostusiltidega rõivad. Igal juhul lähtume jätkusuutlikkuse võlusõnadest: "Kasuta seda, mis juba on". 

Samast motost lähtuvalt on tähtis, et kangas oma värvide, mustrite ja tekstuuridega moodustaks lahutamatu osa trükigraafikast ja rõivas ning pilt täiendaksid teineteist. Iga ese saab enne trükki üles pildistatud ja digitaalselt kavandiga kokku sobitatud, veendumaks, et teos ja ese moodustavad tugeva sümbioosi.  Selliselt toimetades saame garanteerida, et iga võlukunsti graafikarõivas on stiilne kureeritud ainueksemplar ja samas ka igati keskkonnasõbralik valik. 


Hooldus

 Kõik teise ringi tekstiilid on läbi pestud allergiavaba Eestis toodetud pesuvahendiga, kuivatatud õhu käes ning vajadusel parandatud, töödeldud topieemaldajaga ja triigitud/aurutatud.

Siiditrükk

Võlukunsti trükki teostavad kaks Tartus asuvat tillukest siiditrükikoda, Mäshroom stuudio ja Kuues Planeet. Mõlemad kohad on orienteeritud jätkusuutlikkusele ja kunsti trükkimisele. Iga kavandit trükitakse samal kujul vaid ühel korral piiratud koguses. Nädal-poolteist  enne trüki toimumist korraldame sotsiaalmeedias "kutse trükile" kampaania, kus kutsume üles inimesi oma rõivakapist kavandiga sobivaid toorikuid valima. See on kõige keskkonnasõbralikum ja soodsam viis endale originaalne Võlukunsti teos soetada. 
 
Populaarsematele teostele võime korralada suurema nõudmise korral ka kordustrüki, kuid alati pisut muudetud/uuendatud kujul. Võlukunsti graafika trükis kasutatakse professionaalseid kangale mõeldud trükivärve, tagades õige hooluse korral püsiva kvaliteedi. Mõnikord laseme mõned eksemplarid graafikat ka paberile. Need ülimalt piiratud tiraažiga graafilised lehed saavad raamitud teiselt ringilt hangitud pildiraamidesse.


Detailid

Vahel lisanduvad piiratud tiraažiga siiditrükile käsitsi maalitud detailid. Mõnele erilisemale rõivale on lisaks käsitsi peale tikitud teosega terviku moodustavaid vintage pärleid ja muud sellist.  Kõik Võlukunsti kunstirõivad saavad viimase lihvina külge meie logoga käsitsi linoollõikes trükitud sildid paremale puusale. Kui rõival on muid originaaltootjapoolseid silte, siis need jäävad muutmata kujul alles, väärtustamaks eseme lugu. See on üks põhjus miks Võlukunsti puusasildid asuvad paremal pool (harilikult kinnitatakse need vasemale).

 Pood

Võlukunsti peamine müügikanal on meie veebipood, kus on olemas kõige parem valik hetkel saadaolevat kaupa. Paar korda aastas külastame ka üritusi või disainilaatasid.

 Jälgi meie sotsiaalmeediakanaleid facebookis ja instagramis saamaks infot sooduspakkumiste ja uute toodete kohta.

tarne

Võlukunsti tooted pakendatakse taaskasutus- ja leidmaterjalidesse(pakkepaberid, vanapaber, tapeedid jms). Võimalik on tellida tarne Omniva, DPD ja Smartposti automaatidesse üle Eesti ning Tartu piires võib pakile järele tulla Vabriku tänavale.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

VÕLUKUNST VENTIILIS

Jaga seda artiklit